poddasze.com - adaptacje poddaszy i strychów
Poddasze użytkowe

okna dachowe

Planując adaptacje poddasza nie można zapomnieć o sposobie naświetlenia tej przestrzeni. Sztuczne światło jest jakimś rozwiązaniem, ale nic nie zastąpi naturalnego światła, które najmniej męczy oczy. Pomocne stają się tutaj okna dachowe. Obecnie na rynku jest wiele firm oferujących okna dachowe o doskonałych parametrach.

Wymiana poszycia dachu lub też bardziej generalny remont dachu (wraz z więźbą) może być doskonałym momentem na zaplanowanie adaptacji poddasza. Dzięki temu można lepiej zaplanować układ okien tak - by później bez problemów wpuścić światło do wszystkich pomieszczeń naszego poddasza a opcji jest wiele, bo może być to zarówno okno połaciowe, lukarna czy też wole oko. Każde ma inny charakter i wprowadza wyjątkowy klimat, dlatego warto to dobrze rozważyć.

Okna dachowe mogą się okazać również niezastąpione w kwestii wentylacji poddasza. W upalne dni, kiedy dach nagrzewa się w ciągu dnia - nocą łatwiej przewietrzyć rozgrzane pomieszczenia, ale tutaj i tak nic nie zastąpi dobrze dobranej warstwy izolacyjnej dachu, która źle wykonana potrafi zepsuć urok naszego poddasza zarówno zimą jak i latem.