poddasze.com - adaptacje poddaszy i strychów
Poddasze użytkowe

schody strychowe

W większości starszych domów na strych nie robiono klatek schodowych, co może zniechęcać do adaptacji strychu czy poddasza. Na szczęście aby wykonać ciąg komunikacyjny pomiędzy kondygnacjami nie potrzeba betonowych schodów. Oczywiście jeśli takie są można je w bardzo przyjemny i estetyczny sposób odnowić - okładając np. stopniami (i podstopniami) z drewna.

Jeżeli strych jednak nie ma żadnych schodów a dysponujemy miejscem zawsze możemy zamówić schody samonośne. Większość dobrych zakładów stolarskich wykonuje odpowiednie schody pod wymiar, a wszystko wg naszej wizji i estetyki jaka nam się podoba. Ostatnio stają się coraz bardziej mocne elementy ze stali nierdzewnej (np. poręcze i balustrady)

Kiedy mamy mało miejsca - możemy zamontować bardzo proste schody drewniane (tzw. młynarskie). Charakteryzują się tym że do ich montażu wystarcza nawet niewielka ilość miejsca. A poruszanie się po nich w niektórych modelach ułatwione jest poprzez zastosowanie podcinanych stopni.

Wiele firm wprowadziło teraz także schody modułowe (proste lub spiralne) które również nie wymagają dużej przestrzeni. Mało tego, ich montaż jest tak prosty że każdy średnio zaawansowany majsterkowicz da sobie z tym radę sam.